טיול לילה במדבר

במרבית עונות השנה, המדבר אינו מאיר פנים לטיילים בשעות החמות של היום. כל מי שחבש כובע לראשו, לקח מקל, מימייה וצידה לדרך ויצא לדרום, יודע כי השעות המתאימות לטיולים במדבר הנן בשעות הבוקר המוקדמות, מחמש בבוקר ועד תשע או עשר ושעות בין הערביים כאשר השמש מתחילה לשקוע והמדבר מתקרר ונצבע בצבעים כתומים ואדומים.

 

אבל... השהייה הנעימה והמעניינת ביותר במדבר היא בשעות הלילה. מלבד בחודשי החורף, חודשים בהם הטמפרטורה צונחת לאזור החמש מעלות, הלילות במדבר קרירים ונעימים במיוחד. בניגוד לאזור העירוני, במדבר הלחות אינה מציקה ובלילה אין כמעט טל, והיובש בשילוב הקרירות הטבעית של הלילה ללא בניינים מסביב מעניקה מזג אוויר אידיאלי.

 

מדורה וגיטרה תחילה

 

במדבר אמיתי כמובן שאין אורות בלילה, ומאחר שעברנו כבר את שלב ניווטי הלילה בצבא, עדיף עם רדת החשכה להתמקם בגומחה נעימה או בוואדי, להדליק מדורה עליזה, לבנות אוהל בחמש דקות (ולא לשכוח לקבע אותו לאדמה שלא יעוף לכם באמצע הלילה), להוציא את ערכת הקפה, הנקניקיות, תפוחי האדמה והתירס מקפסא ולהתחיל לזלול.

 

כמובן שאם אתם קבוצה גדולה, אז חייבים גם גיטרה לשיפור האווירה והמורל. אני ממליץ, שלפני הדלקת המדורה או בסיומה, כאשר הכל חשוך לגמרי, תרימו את הראש למעלה ותביטו בשמיים. כאשר אתם מחוץ לעיר הכוכבים הרבה יותר זוהרים וברורים, וזאת משתי סיבות: הראשונה היא שאין במדבר אורות שמפריעים לזוהר של הכוכבים. הסיבה השנייה היא שבמדבר זיהום האוויר קטן בהרבה, ולכן אין שכבת פיח ואבק שמפריעה לראות את הכוכבים.

 

מילת אזהרה קטנה: מדי פעם צצות במדבר חיות. זה הבית שלהם ובדרך כלל הן מרגישות די חופשיות. אל תפגעו בהן והן לא יפגעו בכם. בנוסף, תיקחו הרבה מים ותיידעו אנשים לאן אתם מטיילים, שידעו איפה אתם אם יקרה לכם משהו. תהנו...

אולי יעניין אתכם לקרוא גם את הכתבה בנושא טיול מיוחד לחורף. לכתבה לחץ כאן>>>

אטרקציות בדרום ובמדבר