לחגוג בר מצווה במדבר

בר מצווה במדבר

חגיגת בר המצווה היא האירוע השני הכי חשוב בחייו של נער בר המצווה (אחרי החתונה שתגיע כמובן) ולכן מרבית המשפחות חוגגות את האירוע המיוחד במסיבה יוקרתית באולם או מועדון, עלייה לתורה בכותל המערבי בירושלים או טיול לחו"ל. כל משפחה והטעם שלה, כל משפחה והכסף אותו היא מוכנה להוציא.

 

לאחרונה, החל טרנד חדש לפקוד את רחבי ישראל - חגיגת בר מצווה במדבר. כמובן שעושים עלייה לתורה בבית הכנסת ואיזו מסיבה קטנה למשפחה הקרובה, אבל את החברים, הכיתה והשכבה של הילד מוציאים לטיול מיוחד במדבר אשר שיאו בלילה ללא שינה וחגיגת בר מצווה מיוחדת.

 

הילדים מתכנסים השכם בבוקר בנקודת התכנסות שם מחכה להם אוטובוס (או יותר) עם מדריך. שמות, נוכחות, העלאת ציוד והופ יוצאים לדרך. עוצרים בדרך לרענון קטן ואיזו ארוחת בוקר זריזה ותוך מספר שעות מגיעים לתחילת המסלול המדברי. מורידים את כל הציוד, משאירים אותו לחברת ההפקה ויוצאים עם המדריכים לדרך. בר מצווה בכותל

 

המסלול יכול להיות רגלי, אפשר לשלב אותו עם טיול ג'יפים, טרקטורונים, סוסים או אפילו גמלים, אפשר לשלב במסלול גם סנפלינג או רחצה בנחל - הכל על פי רצונו של הנער החוגג בר מצווה וחבריו. כמובן שבאמצע המסלול עוצרים לארוחת צהריים מושקעת (בשרית או חלבית, כמובן שחמה) אשר חברת ההפקה כבר הכינה בזמן שהילדים היו בטיול.

 

לאחר מכן ממשיכים בטיול עד שמגיעים בשעות בין הערביים לנקודה הסופית. שם מחכים כבר מספר אוהלים, מדורה, מנגל, שתייה קלה וארוחת הערב. אם המשפחה רוצה אפשר כמובן להביא ערכת קריוקי, במה, מיקרופונים, רמקולים ומסך - לעשות ערב שמח. ניתן להביא אמן אורח, הרצאה, סלבס שיעשה הופעה - רק תגידו.

 

בשורה התחתונה, מדובר בהפקת בר מצווה יוצאת דופן שכל הילדים יזכרו לשנים רבות!

אולי יעניין אתכם לקרוא גם את הכתבה בנושא מסיבת רווקים במדבר. לכתבה לחץ כאן >>>

אטרקציות בדרום ובמדבר