אטרקציות בדרום - דווקא בחורף

רבים נוטים לחשוב כי טיולים בדרום הארץ ובמיוחד במדבר מתאימים אך ורק לעונות הקיץ והאביב ומרגע שהסתיו מגיע אסורה הכניסה למדבר עד לאחר שהחורף נגמר. רבים טועים. אין כמו העונות החורפיות והקרות לטיולים במדבר.

 

מילת אזהרה לפני הכל - לעיתים דווקא בדרום הארץ ובמדבר כאשר מגיע הגשם הוא גורם לשיטפונות רבים ומאד מסוכנים. במדבר, הגשם מגיע כהרף העין והוא חזק. לפעמים מספיקות כמה דקות של גשם חזק על מנת לייצר שיטפון מסוכן שקשה לצאת ממנו.

 

אז מילת האזהרה שלנו היא כזאת - אל תצאו לטיול במדבר בחודשי החורף ללא מדריך מוסמך שיודע את תוואי הדרך ויודע איך לא להיכנס למצבים שיהיה לכם קשה לצאת מהם.

 

היתרון הגדול בטיול במדבר במהלך חודשי החורף הוא מזג האוויר הנעים, לפחות במהלך היום. כמובן שבשעות הלילה הטמפרטורה יורדת מאד וקר הרבה יותר מאשר באזורים עירוניים (אין מה שיעצור את הרוח ויש הרבה פחות עננים). בשעות היום בדרך כלל לא קר מדי (וכמובן שלא חם מדי) ומאד נעים לטייל בדרום. אטרקציית בר מצווה בכותל

 

האטרקציות המרכזיות בדרום הארץ כמו רכיבה על סוסים, טיולי ג'יפים במדבר וכדומה נעימות שבעתיים בחודשי החורף, מאחר שאפשר לעצור בלא מעט מקומות ולהתרשם מהפריחה המרהיבה, מבעלי החיים וההתנהגות שלהם כאשר יותר קר ואפילו לעצור לפיקניק או ארוחה קלה בחיק הטבע הקריר והרטוב.

העיקר לצאת מהעיר הסואנת ומהמכוניות בפקק ולבוא לדרום להריח קצת את הטבע, את הירוק ואת השקט.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם את הכתבה בנושא אטרקציות במדבר. לכתבה לחץ כאן>>>

אטרקציות בדרום ובמדבר