סיורים רגליים במדבר

אטרקציות בדרום

לחצות, לטייל ולסייר במדבר זה לא דבר קל, לא ברכב, לא באופניים, לא על גמל או סוס ובטח שלא רגלית. אנחנו, כאנשים מהשורה ולא טיילים בצורה מיוחדת, לא נוכל לחצות מדבר רגלית או ללכת מספר ימים במדבר (כן, אפילו אם עשינו ניווטים בצבא לפני 20 שנה...). מצד שני, נוכל לעשות טיולים רגליים קצרים במדבר עם נקודות עצירה ברורות.

 

הכי טוב ברגל

 

מה היתרונות של טיולים רגליים וסיורים במדבר?

ראשית, אין כמו להרגיש את המדבר ברגליים. זה אמנם יותר קשה פיזית, אבל בצורה זו לא מפספסים שום תווי דרך, חיות קטנות, צמחייה מיוחדת וכדומה. אם נרכב על אופניים ובטח אם נסע ברכב, נפספס המון מהייחוד של המדבר והניואנסים הקטנים שלו.

 

יתרון נוסף בצעידה המדברית שלנו הוא בהתחברות אל הטבע. הרי בואו נודה על האמת, כאשר נוסעים ברכב לא באמת מטיילים, וכאשר רוכבים על אופניים הטבע והנוף פשוט חולפים מהר מדי מאחר ובדרך כלל מתרכזים ברכיבה ובכללי הזהירות והמאמץ.

 

עוד יתרון בסיורים רגליים במדבר הוא באפשרות לעצור כל הזמן, להתרגש מדברים קטנים שהיינו מפספסים בכל דרך טיול אחרת, לא למהר במסע ובאופן כללי צעידה ברגל מביאה אותנו למצב רוח הרבה יותר רגוע וכייפי. לא חייבים להספיק את הכל, לא צריך למהר לאף מקום. הסיור הרגלי הוא המטרה, לא האמצעי. כמה שנספיק זה טוב.

 

לסיום, במידה ומחליטים לצאת לטיול כלשהו במדבר ובדרום (וכמובן שמחליטים), כדאי מאד לנסות לפחות חלק מהטיול לעשות בצורה של צעידה רגלית. לא תצטערו על זה...

אולי יעניין אתכם לקרוא גם את הכתבה
בנושא אטרקציות בדרום בחופש הגדול.
לכתבה המלאה לחץ כאן>>>

אטרקציות בדרום ובמדבר